14
Kvě
Off

Jak pečovat o zdravé zuby a dásně a proč je důležité chodit se zuby k profesionálům? 

Není žádným tajemstvím, že si nestačí pouze pečlivě čistit zuby, aby byly zdravé. Pro zdravé zuby a dásně toho musíme udělat mnohem více. Co by to mělo být? 

Jak pečovat o zdravé zuby a dásně a proč je důležité chodit se zuby k profesionálům? 

Onemocnění zubů a dásní není nikdy žádná prkotina, proto bychom měli pravidelně dbát na správnou ústní hygienu. Kromě pravidelného čištění zubů za pomocí zubního kartáčku dvakrát denně, bychom ale neměli ani zapomínat na návštěvu zubního lékaře a dentální hygieny. I když zatím problémy se zuby nepociťujete, prevence je velmi důležitá. Umíte se správně o své zuby postarat? 

pexels-photo-3845807

Čištění doma a u profesionálů 

Doma jsme zvyklí vzít do ruky kartáček do ruky ráno a večer a zuby vyčistit. Někdo je pečlivější, někdo méně, péči o ústní dutinu je vhodné doplnit také péčí o mezizubní prostory, ve výbavě by tak neměl chybět ani mezizubní kartáček. Ani při sebepečlivějším čištění doma ale nemůžeme zabránit tomu, aby se zubní plak usazoval a to zejména na těžko dostupných místech. Následně může vznikat zubní kámen a ten je potřeba odstranit. S tím si pak nejlépe poradí profesionálové. Na návštěvě zubního lékaři při pravidelných preventivních prohlídkách jste se už možná dozvěděli o možnosti návštěvy dentální hygieny.

Spousta zubních lékařů tam své pacienty odesílá. A právě návštěvu dentální hygieny bychom neměli odkládat, mají tam totiž speciální nástroje a umí techniky, díky kterým nám zuby vyčistí dokonale a hlavně na profesionální úrovni. Dentální hygiena Liberec je stejně důležitá jako běžná prohlídka u zubního lékaře. Absolvovat bychom tohle profesionální čištění měli stejně jako preventivní prohlídku u zubaře dvakrát ročně, ale i když si najdete čas jen jednou ročně, postačí to. Co se týče dentální hygieny, služby nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění a to mnoho lidí odradí. Za tyto služby se ale vyplatí připlatit. Okamžitě po profesionálním čištění poznáte ten rozdíl. Dentální hygienik vás navíc může naučit perfektně se o zuby starat, poradí, jaký zubní kartáček je pro vás nejvhodnější a naučí vás i správnou techniku čištění zubů. Ta je totiž velmi důležitá. 

pexels-photo-6502029

Máme jen jedny 

Ano, opravdu máme jen jedny zuby, a proto by měla být správná a důsledná péče o ně pro nás samozřejmostí. Kromě zdravých zubů, bychom měli dbát i na zdravé a silné dásně. Už jen nesprávným výběrem zubního kartáčku si přitom své dásně ničíme, ani o tom často nevíme. Správný zubní kartáček by měl být měkký, měl by mít husté štětinky a malou hlavici. Čím menší ústa, tím menší hlavici bychom měli používat. 

Na zuby si musíme dávat pozor, zdravé zuby vykouzlí i krásnější úsměv!